نمایشگاه آثار حسینعلی ذابحی | گالری هور

حسینعلی ذابحی

گالری هور از روز جمعه، پنجم خرداد ماه میزبان آثار استاد حسینعلی ذابحی ست. حسینعلی ذابحی متولد به سال 1324 در تهران و فارغ التحصیل رشته نقاشی هنرستان هنرهای زیبا تهران در سال 1347 شمسی ست. ذابحی در سال 1350 عازم پاریس گردید و در دانشكده هنرهای زیبای پاریس دوره نقاشی را آغاز و در سال 1354 فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته نقاشی شد. حسینعلی ذابحی در سال 1367 به دعوت دانشگاه هنر به تدریس نقاشی مشغول و تا كنون در دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه هنر به كار تدریس مشغول است.

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”140″ hide_less=”yes” text_color=”#505050″ link_color=”#3f394e” link_align=”right”]هر آنچه از دل برآید بر دل نشیند مصداق آثار حسینعلی ذابحی است و آنچه موجب جلب بیننده می باشد نیز، همین است: ‘صداقت در کار’ در آثار سه گونه وی، چهره انسانهای دردمند و یا سرخوش، بخوبی نمایشگر درد و رنج و یا خوشی درونی و انزواشان، از آن انسانی اندیشمند است. در سوی دیگر منظره ای نشانگر طـوفان هولناک روزگارمان و طبیعت بی جان های سمبولیک با عناصرمتفرق که بخاطر فشار شرایط موجود، از یکدیگر فاصله می گیرند. در این آثارضربه قلم های متبحرانه در آمیختن رنگهای شگفت انگیز، نمودار تلاش پیگیر و مداوم هنرمندی است که لحظه به لحظه زندگیش با این هنر شگفت انگیز زیسته و با دم مسیحایی آن نفس تازه کرده است. مهشید گرامی – خرداد ۱۳۹۶[/su_expand]

نمایشگاه نقاشی‌های حسینعلی ذابحی از روز جمعه پنجم خرداد در گالری هور گشایش یافته و نمایش آثار تا نهم تیر ماه ادامه خواهد داشت. برخی از آثار حسینعلی ذابحی (برای مشاهده بهتر تصاویر بر روی آنها کلیک نمایید):