نمایشگاه تجسم زوال یک رویا بنیامین توکل

تجسم زوال یک رویا

« تجسم زوال یک رویا » عنوان نمایشگاهی ست از آثار مجسمه‌سازیِ بنیامین توکل که این روزها در گالری خاک برپا ست. بنیامین توکل متولد 1367 در شیراز و فارغ التحصیل رشته مجسمه‌سازی از دانشگاه هنر تهران است و پیش از این نمایشگاه انفرادی دیگری را نیز در گالری خاک (دبی) برگزار کرده است. نریمان دهقان منتقد هنر پیرامون «تجسم زوال یک رویا» می‌نویسد:

نمايشگاه مجسمه‌هاي بنيامين توكل حول موضوع درد مي‌چرخد. دردي كه مختص فردِ خاصي نيست و با توجه به شرايطِ دوراني كه در آن هستيم در دو لايه قابل بحث است. در لايه اول هنرمند تلاش دارد تا انسان مدرن و دردهای روحي و جسميِ ناشي از شرايط محيطي را به نمايش بگذارد. نمایشی که بیش از هر چیز درد مکانیکی بر بدن انسان‌ها و اثراتی همچون چاقي مفرط و درد مفاصل و نیز دردهاي روحي دوران مدرن را به مخاطب القا مي‌كند. لايه دوم تفسيري است از شرايط حال حاضر جنگ‌هاي منطقه‌اي كه در همسايگي ايران در حال وقوع است. در اين لايه درد مفهوم هم‌دردي مي‌گيرد. هم‌دردي با انسان‌هايي كه سلاخي مي‌شوند يا به طناب دار آويخته مي‌شوند. هنرمند با نمايش اين وضعيت حس هم‌دردي را در مخاطبش برمي‌انگيزد. ستون فقراتي با مغز كوچك و پرهاي آهنين و بُرَنده نشان از الگوي خوشبختي اجباري دارد كه گروهي در همسايگي ايران قصد ترويج آن را دارند.

نمایشگاه تجسم زوال یک رویا از روز جمعه 22 آبان ماه در گالری خاک گشایش یافته و تا تاریخ 16 آذر ماه نیز ادامه می‌یابد. برخی از آثار به نمایش درآمده در تجسم زوال یک رویا:

گالری خاک

گالری خاک | به نشانیِ تهران، خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، خیابان بصیری، کوچه ژیلا، پلاک 1 | شماره تماس 22605465 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * گالری خاک روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر