افشان ستاره

گذر

نمایشگاه انفرادی عکس افشان ستاره با عنوان «گذر» از روز جمعه، بیست‌وهفتم مرداد در گالری هپتا گشایش یافته است. عکس‌های این مجموعه را شادی قدیریان انتخاب کرده است و نمایش آن تا هشتم شهریور ماه ادامه خواهد یافت. محسن یزدی پور درباره این نمایشگاه می‌نویسد:

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”140″ hide_less=”yes” text_color=”#505050″ link_color=”#3f394e” link_align=”right”]زمان، نه شب است و نه روز. چیزی است میانه‌ی این دو؛ اما اهمیتی ندارد. آنچه مهم است، مکان است. سکوت است و تاریکی. مکان، جاده است؛ مسیری در میانه‌ی راه، گستره‌ی خالی جاده، رسیدن را تعریف می‌کند؛ اما به یکباره، همه چیز باشتاب از کنار ما می‌گذرد. همه چیز تغییر می‌کند و جغرافیای جدیدی بنا می‌شود که بر پایه‌ی سرعت است‌. (اینجاست که زمان هم اهمیت می‌یابد). زمان، کنجکاوی و عشق و هراس ِ مسافری را تعریف می‌کند که در حال کشف مکان‌ بیگانه است. مکانی که تنها با «گذر» از آن می‌توان به رازش پی‌بُرد. من تراژدی پشت این جاده را می‌بینم. سکوت عمیق این عکس‌ها، در گوش ناله می‌کند. سکوتی که در آن، تنها نور نفس می‌کشد. و ما گاهی نیاز داریم ناظر باشیم و این بدان معنا است که از آنچه نمی‌دانیم یا هنوز اتفاق نیفتاده، راضی هستیم.

››محسن يزدى پور[/su_expand]

گالری هپتا

گالری هپتا | به نشانی تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف | شماره تماس: 88309940-021 | ساعات بازدید: همه روزه 16-20 ›› اطلاعات بیشتر