گالری سبحان، امروز نیمی از خودت باش - نکیسا دانایی

امروز نیمی از خودت باش

گالری سبحان این روزها میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «امروز، نیمی از خودت باش»؛ مجموعه‌ای از نقاشی‌ها و تصویرسازی‌های نکیسا دانایی که از روز جمعه، بیست‌وچهارم اردیبهشت ماه در گالری سبحان گشایش یافته است. دانایی در بیانیه نمایشگاه این‌گونه نقل می‌کند:

کاش می‌شد هر چیز کاملی را به این شکل دو نیم کرد. کاش هر کسی می‌توانست از این قالب تنگ و بیهوده‌اش بیرون بیاید. وقتی کامل بودم، همه چیز برایم طبیعی، درهم و برهم و احمقانه بود. مثل هوا، گمان می‌کردم همه چیز را می‌بینم، ولی جز پوسته سطحی آن، چیزی را نمی‌دیدم. اگر روزی نیمی از خودت شدی، که امیدوارم این‌طور بشود، چون بچه هستی، چیزهایی را درک خواهی کرد که فراتر از هوشمندی مغزهای کامل است. تو نیمی از خودت و دنیا را از دست خواهی داد. ولی نیمه ی دیگرت هزاران بار ژرف‌نگرتر و ارزشمندتر خواهد شد. تو هم آرزو خواهی کرد همه چیز مثل خودت دو نیم و لت و پار باشد، چون زیبایی، خرد و عدالت فقط در چیزی وجود دارد که قطعه قطعه شده است.

از کتاب ویکنت دونیم شده – ایتالو کالوینو

در نمایشگاه امروز، نیمی از خودت باش تعداد 19 اثر از آثار نکیسا دانایی که با تکنینک اکرلیک و روان‌نویس کار شده‌اند، به نمایش در می‌آید و نمایشگاه تا سی‌ام اردیبهشت در گالری سبحان ادامه خواهد داشت. برخی از آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه:

گالری سبحان

گالری سبحان | به نشانی تهران، بزرگراه صدر شرق، خروجی کامرانیه، بعد از زیرگذر صدر، جنب دامپزشکی، خیابان عباسی، کوچه پیشتاز، بن بست بعثت، پلاک 4 | شماره تماس: 22231480-021 و 22202256-021 | ساعات بازدید: 16 الی 19 | * گالری سبحان روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر