تهران انقلاب مفهومی - علی زعیم - گالری اعتماد ۲

تهران، انقلاب مفهومی

«تهران، انقلاب مفهومی» عنوان نمایشگاهی ست از آثار علی زعیم که این روزها در گالری اعتماد دو در جریان است. علی زعیم متولد 1347 در تهران و فارغ‌التحصیل رشته‌ی گرافیک است که پیش از این سه نمایشگاه انفرادی در گالری‌های اعتماد، سیحون و خانه هنرمندان را در سابقه خود دارد. سارا کریمان، پژوهشگر و منتقد هنر درباره‌ی نمایشگاه اخیر علی زعیم می‌نویسد:

تصویر یک زن، شاخصه‌ی تکرارشونده در تمامی آثار علی زعیم در مجموعه «تهران، انقلاب مفهومی» ست. زنانی آرمانی، عاری از هرگونه نقصان با نگاه و حالتی فریبنده به تابلوهای نقاشی مرکزیت بخشیده‌اند. زنانی به‌غایت زیبا که برخلاف سایر اجزاء نقاشی‌اش که بسیار شارپ، رنگی و درخشنده هستند. سیاه‌وسفید به تصویر کشیده شده‌اند. گویی در قالب‌های زیبایی شناسانه‌ی خشک و تصنعی از پیش تعیین‌شده فرورفته‌اند و عاجز از هر کنشی ورای آن، همواره برای حفظ این قالب در تمامی موقعیت‌ها تلاش می‌کنند…
› خواندن ادامه‌ی یادداشتی بر نمایشگاه «تهران، انقلاب مفهومی»

عناصر دکوراتیو گچ کاری با مدل های زنانه آمیزه هایی هستند در قلمرویی که سلحشوری و اساطیر، جنبه های برتر زندگی مردانه را شکل می دهد. و در زمانی که تولد و زیست خود را در مناطق بیست و دو گانه تهران بی هیچ قضاوتی پیدا کرده ایم، انعکاس ما بخشی از اثر خواهد شد.
› بیانیه نمایشگاه

تهران، انقلاب مفهومی از روز جمعه، نوزدهم شهریور ماه در گالری اعتماد دو گشایش یافته و نمایش آثار تا تاریخ سی‌ام شهریور ادامه خواهد داشت. برخی از آثار به نمایش در آمده:

گالری اعتماد

گالری اعتماد | به نشانی تهران، هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی، پلاک ۲۵ | شماره تماس: ۸۸۸۲۱۲۷۱-۰۲۱ | ساعات بازدید: روزهای افتتاحیه ۱۵ الی ۲۰ – سایر روزها ۱۲ الی ۲۰ | روزهای تعطیل: دوشنبه ›› اطلاعات بیشتر