نمایشگاه نمایش باید ادامه یابد- زیرزمین دستان

نمایش باید ادامه یابد

« نمایش باید ادامه یابد » عنوان نمایشگاهی ست از آثار سمیرا اسکندرفر که این روزها در زیرزمین دستان برقرار است. سمیرا اسکندرفر متولد 1359 در تهران و فارغ التحصیل رشته انیمیشن است که سابقه شانزده ویدئو آرت و دو فیلم بلند را در کارنامه‌ی خود دارد. اسکندرفر در بیانیه‌ی نمایش باید ادامه یابد می‌نویسد:

لابه‌لای رنج و شادی، لابه‌لای بودن و نبودن، سنگینی و سبکی، جنون و آرامش، تلخی و شیرینی دست‌وپا میزنی. بیهوده به نظر می‌رسه. لابه‌لای نیاز و بی‌نیازی، ضعف‌وقدرت، خودت رو تماشا می‌کنی که لابه‌لای تمام این توانستن‌ها و نتوانست‌ها تغییر فرم میدی. تو هیولایی هستی که تغییر فرم میدی و همیشه راهی برای ادامه پیدا می‌کنی…

نریمان دهقان منتقد هنر پیرامون نمایش باید ادامه یابد می‌نویسد:

زبانِ ارتباط در هنرهاي تجسمي، فرم است. فرم بيان كننده ويژگي‌های حسي و رفتاري سوژه‌ها ست. سوژه هايي كه با نشان دادن فرم ظاهري خود، محتوا را به نمايش مي‌گذارند. در كارهاي اسكندرزاده فرم و شكل ظاهري سوژه‌ها هيچ پيغامي را به مخاطب انتقال نمي‌دهد و هنرمند به عمد اين كار را دنبال مي‌كند چون مي خواهد جامعه‌اي را نشان بدهد كه در نمايش حالات خود اغراق مي‌كند. اين اغراق به حدي ست كه مخاطب با فرم‌ها غريبه مي‌شود. هنرمند در پي به تصوير كشيدن بديل‌هايي از جامعه مي‌باشد كه فرم‌هاي قبلي را به چالش مي‌كشد. فرم‌هايي كه مختص اين دوران است و تا حدودي براي همين دوران هم ناآشنا ست.

نمایش باید ادامه یابد از روز جمعه، ششم آذر در زیرزمین دستان گشایش یافته و تا تاریخ بیست‌ویکم آذر ماه نیز ادامه دارد. برخی از آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه نمایش باید ادامه یابد:

گالری دستان+۲

زیرزمین دستان | به نشانیِ تهران، خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک 6 | شماره تماس: 22023114 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * زیرزمین دستان روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر