اثر فریدون امیدی

درخشش

گالری ایوان از روز جمعه، سی‌ام فروردین لغایت نهم اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاهی ست از آثار فریدون امیدی با عنوان «درخشش». فریدون امیدی متولد به سال ۱۳۴۶ در رودبار، کالیگرافر و نقاش معاصر ایرانی است. وی کارشناسی نقاشی را از دانشگاه آزاد تهران و کارشناسی ارشد نقاشی را از دانشگاه هنر تهران اخذ کرده است. امیدی عضو هیئت علمی گروه نقاشی دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین عضو پیوسته انجمن نقاشان ایران است. در بیانیه نمایشگاه درخشش می‌خوانیم:

درخشش نور لغزان و آبی دریا گاه روشن و گاه تیره ، گاه در عمق و گاه در سطح ، نمایش تلالو نور در سرابی از رنگ ، که با هر گردش چشم بیننده ، بر موج حرکت خطوط می نشیند و با تکرار اشکال خطی ، ضرب آهنگی ریتمیک بوجود می آورد که با کم کردن تضاد رنگی و هماهنگی هارمونیک تصویر ، حساسیت های ظریف و تازه تری را تجربه میکنم . انعکاس رنگ نقره ای و طلایی و تابش انشعاب نور بر گودی و برجستگی های طرح می درخشد و تعلیق در خوانش خطوط فارسی و ساختار نهایی کار قالبی شرقی از الفبای فارسی را به نمایش می گذارد. تابلو هایی از ترکیب حروف فارسی بر کرسی افقی خط که با پوششی از ورقه های طلایی، نقره ای و اکلیل های رنگی پوشیده می شود و اکلیل های رنگی فلز گونه با تکنیک پولیش کردن ، به رنگ های دیگر می چسبند، می درخشند و ماهیت رنگی آن را تغییر می دهند.

گالری ایوان

گالری ایوان | به نشانی تهران، الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، خیابان لسانی، نبش بن‌بست حمید، شماره 1 | شماره تماس: 22607126-021 و 22612142-021 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * گالری ایوان روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر