شهریور - مهدی اساسیان - گالری نگر

شهریور

گالری نگر این روزها میزبان آخرین مجموعه نقاشی‌های مهدی اساسیان با عنوان «شهریور» است. مهدی اساسیان، متولد تیرماه 1360 در شهرستان بهشهر، فارغ‌التحصیل رشته ریاضیات کاربردی از دانشگاه صنعتی شریف و دانشجوی کارشناسی رشته نقاشی است. سارا کریمان منتقد هنر درباره نمایشگاه شهریور می‌نویسد:

«شهریور» همواره تداعی‌گر نوعی حالت گذار و شهوت انتظار است، عبور دل‌تنگ تابستان به پاییز و هراس برگشت به‌روزهای اعتدال است. آثار نقاشی مهدی اساسیان برداشتی آزادانه از طبیعت و جغرافیای زیستی اوست که نه‌چندان واقع‌گرایانه و نه کاملاً درگیر انتزاع به بیان احساس خویش به‌وسیله رنگ و ایجاد بافت بر روی بوم پرداخته است. به گفته‌ی هنرمند برگزیدن طبیعت به‌عنوان موضوع نقاشی اگرچه بسیار ساده و در دسترس است، به همان اندازه کشف مفاهیمی از درون اسرارآمیز آن مرزی میان ترس و اشتیاق است. آثار مهدی اساسیان با کنش‌های اکسپرسیو به‌گونه‌ای نرم و سیال و گریزان از پیچش‌های مغلق، روان و ساده طبیعت «شهریور» را بازنمون می‌سازد. انعکاس، ویژگی عمده‌ی اکثر آثار این نمایشگاه و همچنین القاکننده‌ی دوگانگی و هم ذات سازی تفکرات و عرفان شرقی است.

نمایشگاه شهریور از روز جمعه، پنجم شهریور ماه در گالری نگر گشایش یافته و نمایش آثار تا دهم شهریور ادامه خواهد یافت. برخی از آثار مهدی اساسیان به نمایش درآمده در این نمایشگاه: