سروتونین

گالری سبحان این روزها میزبان نمایشگاهی ست از آثار نقاشی مهدی محسنی با عنوان «سروتونین». مهدی محسنی در این نمایشگاه آثار خویش را که با تکنیک اکرلیک و میکس مدیا کار شده، به نمایش می گذارد. سروتونین به طور اهم در دستگاه گوارش، پلاکتها و سیستم عصبی مرکزی حیوانات و همین‌طور انسان یافت شده است. این ماده نزد افکار عمومی به عنوان جاری کنندهٔ «احساس خوب» شناخته شده است[1].

نمایشگاه پرتره؟ پرتره هایی که کاملا از ریخت افتاده اند و پرتره بودنشان را صرفا ادعای هنرمند کسب می کنند؟ بی ریختی این چهره ها آیا تفسیر ما از صاحب چهره را نشان می دهند و یا اساسا هر نوع دلالتی را نفی می کنند و آیا در این صورت برای متونی که مهمترین ویژگی شان تفسیر ناپذیری است ارائه یک استیتمنت امری ناممکن نیست؟
› بخشی از بیانیه نمایشگاه سروتونین، مهدی دادفرما

نمایشگاه سروتونین از روز جمعه، سی‌ام مهر ماه در گالری سبحان گشایش یافته است و تا نهم آبان ادامه خواهد یافت. برخی از آثار به نمایش درآمده:


__________________________________________
1- منبع: ویکی‌پدیا › سروتونین

گالری سبحان

گالری سبحان

گالری سبحان | به نشانی تهران، بزرگراه صدر شرق، خروجی کامرانیه، بعد از زیرگذر صدر، جنب دامپزشکی، خیابان عباسی، کوچه پیشتاز، بن بست بعثت، پلاک 4 | شماره تماس: 22231480-021 و 22202256-021 | ساعات بازدید: 16 الی 19 | * گالری سبحان روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر