آرام-گاه آرامگاه حمیدرضا امامی گالری اُ

آرام گاه

گالری اُ این روزها میزبان نمایشگاه «آرام-گاه» است. آرام-گاه عنوان مجموعه‌ای ست از نقاشی‌های حمیدرضا امامی که از سوم اردیبهشت در گالری اُ گشایش یافته و تا چهاردهم اردیبهشت ماه نیز ادامه دارد. طاهره اسدی مدرس و منتقد هنر درباره آرام گاه می‌نویسد:

نقاشی‌های مغموم و تفکر برانگیز حمیدرضا امامی در مجموعه‌ای با عنوان «آرام گاه» تمثیلی راستین از حس فرو مُرده‌ی زندگی در کوچه‌ها و محله‌هایی ست که خالی بودنِ‌شان از انسان، خود طعنه‌ای تلخ بر غیاب آن نیروی حیاتی ومرموز است. بازنمایی این فضاهای خالی از موجود زنده، میان واقعیتِ حضور و گاه آبستره بودنِ سطوح بازنمایی شده، به نوعی نمای زندگی شهری را با تمام ابزار و در و دیوارهایش، از زمین تا پشت بام خانه‌ها به چالش می‌کشد. گاه فرم‌ها و بازی‌های عجیب نور و سایه درنقاشی‌‌هایش شعر تجسمی تلخی را در مقابل چشمان مشاهده‌گر عیان می‌کند که به حق یک گویش متفاوت از آرام-گاه انسانی اما در محیط شهری امروز است. مخاطب میان تمامی بناهایی که دیدنِ‌شان به کارکرد روزمر‌گی پیوسته است مانند غریبه‌ای گم شده لحظه‌ای عینی را برای یک آرامش تصویری تا مرز سکوت مرگبار و متافیزیکی تجربه می‌کند، لحظه‌ای که می‌تواند تا ابدیت ادامه یابد.

برخی از آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه آرام-گاه (تصاویر برگرفته از وب‌سایت گالری اُ) :

گالری اُ

گالری اُ | به نشانی تهران، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ | شماره تماس: ۸۸۳۲۴۸۲۸-۰۲۱ | ساعات بازدید: دوشنبه تا پنج شنبه ۱۲ تا ۲۰ – جمعه‌ها ۱۶ تا ۲۱ | روزهای تعطیل: شنبه و یکشنبه ›› اطلاعات بیشتر