بازتاب پژوهشی در اسطوره کاوی رویداد - گالری دنا

بازتاب (پژوهشی در اسطوره‌کاوی رویداد)

گالری دنا این روزها میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «بازتاب؛ پژوهشی در اسطوره‌کاوی رویداد». کیوریتور نمایشگاه سید مرتضی افراشی متولد 1362 و عضو حلقه‌ی اسطوره شناسی تهران است که آثاری از 9 هنرمند را در نمایشگاه بازتاب گرد هم آورده است: افشین باقری، زهرا پرکاه، شادی داوری، پیمان رحیمی‌زاده، آناهیتا شمس، سیده طوبی صلواتیان، نجوا عرفانی، کاوه کاووسی و نزار موسوی‌نیا هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش گذارده شده است.

نمایشگاه بازتاب دومین نمایشگاه پژوهشی در حوضه‌ی اسطوره‌کاوی ست که با همکاری حلقه‌ی اسطوره‌شناسی تهران برگزار می‌گردد. در این نمایشگاه برداشتی هنری از پژوهش‌های انجام شده توسط اعضای حلقه‌ی اسطوره شناسی تهران می باشد که ما حصل تلاش آن‌ها در اختیار هنرمندان قرار گرفته تا در خلق اثر هنری از آن استفاده کنند. در پژوهش‌ها از نظریه اسطوره‌کاوی رویداد که متعلق به نظریه‌پرداز و اسطوره‌شناس معاصر کشورمان دکتر بهمن نامور مطلق استفاده شده است.

… اسطوره‌کاوی رویداد که یکی از روش‌های اسطوره‌کاوی می‌باشد به شناسایی یک رویداد و جریان مهم و تاثیرگذار ملی، منطقه‌ای و حتی جهانی که جامعه یا بخشی از ان با آن مواجه هستند و گاه به دلیل بزرگی و یا غیر مادی بودنِ شان آشکار نیستند را شناسایی می‌نماید و با دست‌یابی به زیرین‌ترین لایه‌های پنهان معنایی ان به تحلیل اسطوره‌ای آن رویداد می‌پردازد…
› سید مرتضی افراشی – کاتالوگ نمایشگاه

نمایشگاه «بازتاب؛ پژوهشی در اسطوره کاوی رویداد» از روز جمعه، پنجم شهریور در گالری دنا گشایش یافته و نمایش آثار تا دوازدهم شهریور ماه ادامه خواهد یافت. برخی از آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه بازتاب:

گالری دنا

گالری دنا | به نشانی تهران، میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک 4 | شماره تماس: 88931744-021 | ساعات بازدید: 16 الی 21 | * گالری دنا روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر