رنگ طرب

گالری کبیری از روز جمعه، یکم دی میزبان آثار خوشنویسی امیرحسین مدرس و هنرهای کاربردی بهار بهاردوست است. امیرحسین مدرس،متولد تهران و دانش آموخته ی زبان و ادبیات فارسی، بازیگری ست که علاوه بر فعالیت در عرصه های فرهنگی و هنری، خوشنویسی را نیز ابتدا نزد پدر آغاز کرده و سپس از محضر استادانی چون محسن مؤمنی،مهدی فرّخی و حمید عجمی بهره برده است. شیوه ی کنونی او در این سالها”خوشنویسی آزاد”برپایه ی دریافت حسِ لحظه ای از شعرها و عبارت هاست.آثار او در دو نمایشگاه قبلی رنگ طرب در فرهنگسرای نیاوران (آذر ۱۳۹۵) و به نفع معلولین ذهنی و حرکتی در مجتمع امام علی علیه السلام (اسفند ۱۳۹۵) به نمایش در آمده است.

بهار بهاردوست، متولد تهران است و با فراگیری اصول و تکنیک های پتینه و کهنه کاری،فعالیت خود را بر روی کهنه کاری چوب با رویکرد نقوش سنتی متمرکز کرده است. نقش ها و رنگ های متنوع ایرانی با توجه به مقطع تاریخی قاجار، که بی شک دوره ای متفاوت در هنر ایران زمین در طراحی و چیدمان خانه های ایرانی ست. او در این سالها به آموزش هنرجویان علاقه مند به این رشته پرداخته و آثار این هنرمند در کشور هایی همچون اتریش و آلمان نیز مورد استقبال قرار گرفته است. مجموعه آثار وی در دو نمایشگاه قبلی رنگ طرب، در فرهنگسرای نیاوران (آذر ۱۳۹۵) ، و به نفع معلولین ذهنی و حرکتی در مجتمع امام علی علیه السلام (اسفند ۱۳۹۵) به نمایش در آمده است. نمایش آثار این زوج هنرمند تا ششم دی ماه در گالری کبیری ادامه خواهد داشت. بخشی از عواید به به کودکان کار ( انجمن روشنگران فردای کودک) و آموزش آنها اختصاص می‌یابد.

گالری کبیری - نگارخانه کبیری

گالری کبیری | به نشانی تهران خيابان شهيد كلاهدوز دیباجی جنوبی بالاتر از پارک ارغوان پلاک 60 | شماره تماس: 22781139-021 | ساعات بازدید: ۱۷ الی ۲۰ | * گالری کبیری روزهای پنجشنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر