اثر نفیسه صدیقی ‌nafisseh sedighi

دریافت

گالری اثر از روز جمعه، سوم شهریور ماه میزبان نمایشگاهی ست از آثار نفیسه صدیقی با عنوان «دریافت». نفیسه صدیقی متولد ۱۳۵۷ در اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه الزهرا ست. دریافت نخستین نمایشگاه انفرادی صدیقی ست. نمایشگاه دریافت تا تاریخ سی‌ویکم شهریور ماه در گالری اثر ادامه خواهد یافت. آیدین خانکشی‌پور درباره این نمایشگاه می‌نویسد:

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”140″ hide_less=”yes” text_color=”#505050″ link_color=”#3f394e” link_align=”right”]می‌توانم دستتان را بگیرم و ببرم دقیقن همان جایی که نفیسه نشسته و نگاه کرده، بنشانم تا شما هم خوب تماشا کنید. قصدم عمق معنایی نیست! عمق فیزیکی است. تصاویر نفیسه عمقی نمی‌سازد، اما چنان در همان سطح دقیق عمل می‌کند که هر سانتیمتر مربع از تصاویر، چشم را به خود مشغول خواهد کرد. به دیدن سراب آبستره‌ی تصاویر اکتفا نکنید، باید به آنها نزدیک شوید تا بدانید چه‌طور می‌شود به یک موجود زنده عشق ورزید، لمس‌اش کرد و درک‌اش کرد. نفیسه چنان به طبیعت دست کشیده است، گویی نابینایی به خط بریل دست می‌کشد و لمس، تنها وسیله‌ی فهم اوست! چه فهمی! به تمامی با حساسیت. آنچه خودنمایی می‌کند بدیل درختان به تن است و این خود متضمِن التزاِم نفیسه به زنده بودن درختان است. تن! آنچنان که لطافت‌اش را به ما عرضه کند، به رقص درآید، مجنون شود، برهنه باشد، آرام بگیرد، ساکت شود و پوشیده شود. درخت، تن و طبیعت… به همین سادگی معادله‌ی نفیسه شکل می‌گیرد، مراقبه‌وار، هر بار معادله را از راهی تازه حل می‌کند و به جواب می‌رسد. جواب اما مبهم است، خوشایند است، رازآلود است و دست آخر مشتق انحنای دید او می‌شود تصاویر حاضر. ارجاعاتی به ذهن می‌آید از آنانی که به طبیعت نگریسته‌اند، سپهری، سعیدی یا آنانی که کنش طراحانه را پیش گرفته‌اند چون گاوزن… اما مهم نیست! نفیسه به راه خود می‌رود و گمان می‌کنم سربه‌سوی دیگران نمی‌چرخاند. شاید بتوان به همان دقت به همان نقطه در کنار زاینده‌رود و به آن ریشه‌های تنیده نگاه کرد، اما، آنکه با ریشه‌ها زیسته، نفیسه است. آنکه صدای نفِس تن را شنیده، نفیسه است.

› آیدین خانکشی‌پور درباب نمایشگاه «دریافت»[/su_expand]

گالری اثر

گالری اثر | به نشانی تهران، خیابان ایرانشهر، کوی برفروشان، پلاک ۱۶ | شماره تماس: ۸۸۳۲۶۶۸۹-۰۲۱ | ساعات بازدید: یک‌شنبه الی پنج‌شنبه ۱۱ الی ۲۰ – جمعه‌ها ۱۶ الی ۲۰ | روزهای تعطیل: شنبه ›› اطلاعات بیشتر