مانی غلامی - پارتی تایم

پارتی تایم

گالری هما این روزها میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «پارتی تایم». مانی غلامی هنرمندی ست که نقاشی‌های خود را از سری پارتی تایم به نمایش گذاشته است. مانی غلامی متولد 1349 در تهران و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا ست. پارتی تایم ششمین نمایشگاه انفرادی غلامی ست.

جاها و آدم‌ها؛ موضوع اصلی و تم بنیادی نقاشی‌های من را جاها و آدم‌های اطرافم می‌سازند. شور و اشتیاق قدرتمندی که در پسِ کارهایم است از به تسخیر درآوردن لحظات واقعی یا جعلی‌ای است که همین آدم‌ها می‌سازند؛ حالا چه در قالب عکس، مداد یا اکریلیک. به عقیدہ من هر کس یک روکش اجتماعی دارد، پوسطه‌ای در حکم یک ویژگی شخصیتی نابِ انسانی که منحصر به فرد است و هر پوسته مختص یک شخص. دوست دارم در نقاشی‌هایم همین پوسته را – که اتفاقا بیشتر در عکس‌هایی بارز است که آدم‌ها در آن ژست می گیرند و پوز خاصی را برای ثبت شدن انتخاب می‌کنند، از درون بشکافم و آنچه را در پشت این نقاب بازیگوش و فریبکار است فاش کنم. همان طور که صورت‌ها و ژست‌های دوستانم یا کسان اطرافم انبوهی از احساسات، آرزوها یا یأس‌ها را باز می‌گویند و به ذهن بیننده می‌رسانند، رنگ‌های من هم بر کاغذ یا بوم حامل همین‌ها می‌شوند برای او. همیشه آرزویم این بوده و هست تا این بیننده را به تجربه کردن لحطاتی تشویق کنم که از خلال زیبایی و امکانات بیکران یک ضربه قلم یا اثر یک مداد، ساخته شده‌اند و همین لحظات واقعی را با شور و ذائقه‌ای اتفاقا غیر واقعی یعنی تخیلم تشدید کنم و جهان دیداریِ محسوسی بسازم چنان که چیزی بیش از آن لحظه باشد.
› مانی غلامی | بیانیه نمایشگاه

پارتی تایم از روز جمعه، بیست‌وپنجم فروردین ماه در گالری هما گشایش یافته و نمایش آثار تا تاریخ چهارم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. برخی از آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه (منبع تصاویر: گالری هما):

گالری هما

گالری هما | به نشانی تهران، خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد ۱ | شماره تماس: ۸۸۸۶۳۵۹۶-۰۲۱ | ساعات بازدید: روزهای افتتاحیه ۱۶ الی ۲۰ – سایر روزها ۱۱ الی ۱۹ ›› اطلاعات بیشتر