پردیس طبسی نژاد | pardis tabasinejad

گذشته

گالری شکوه از روز جمعه، بیست‌وهشتم مهر ماه میزبان نمایشگاهی ست از نقاشی‌های پردیس طبسی نژاد با عنوان «گذشته». نمایشگاه گذشته تا تاریخ سوم آبان ماه در گالری شکوه ادامه خواهد داشت. در قسمتی از بیانیه این نمایشگاه میخوانیم: “گذشته یک فقدان است، برهه ای که دیگر از دست رفته. توهمی که تنها در مرز میان دو تجربه ی فقدان، تهی بودن و نداشتن چیزی ممکن است نمایان شود.”

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”140″ hide_less=”yes” text_color=”#505050″ link_color=”#3f394e” link_align=”right”]گذشته حاضر است!
‘’حضور’’ می تواند از طریق تجربه ی شوک ناگهانی ما به تصویر کشیده شود، زمانی که ما به ناگاه متوجه فقدان چیزی می شویم یا نمی توانیم چیزی را به یاد بیاوریم، که دیگر نمی توانیم بگوییم آن چیست. حال این نداشتن و ندانستن، ناگهان به ضمیر هوشیار ما به صورت یک تجربه ی تهی ورود می کند، سیگنالی که ما نمی توانیم برایش تعبیری بیابیم، با این حال بر ما تاثیر می گذارد.
‘’حال’’ بدین گونه تجربه ای ست که دیگر نمی تواند معلق بماند، بلکه تجربه ی فقدان یا از دست دادن چیزی است. این تجربه ی فقدان در ملاقات زمان صورت می پذیرد، آنگاه که ‘’حال’’ در همین لحظه ی اکنون به ‘’گذشته’’ تبدیل می شود. ناپدید می شود، غیب می شود، فراموش می شود به چیزی که قبل از این ناپدید شده بوده وبه فراموشی سپرده شده بوده: گذشته.
گذشته یک فقدان است، برهه ای که دیگر از دست رفته. توهمی که تنها در مرز میان دو تجربه ی فقدان، تهی بودن و نداشتن چیزی ممکن است نمایان شود.
› پردیس طبسی نژاد | بیانیه نمایشگاه «گذشته»
[/su_expand]

گالری شکوه

گالری شکوه | به نشانی سه‌راه فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان شهید سلیمی شمالی، کوچه شهید امیرنوری ،شماره 19 | شماره تماس 22212629-021 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * گالری شکوه روزهای پنج‌شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر