اورپینتینگ - برنامه گاری آرته

اورپینتینگ

« اورپینتینگ » عنوان نمایشگاهی ست از نقاشی‌های 10 هنرمند جوان که این روزها در گالری آرته در جریان است. حجت اعظم‌پور، محسن انجم شعاع، شادی سعیدی، مصطفی سلطانی، سارا صابری فومنی، شیرین عربی، امین فخارزاده، آتنا فریدونی، کژال فخری و حسین کرمی هنرمندانی هستند که آثارشان در اورپینتینگ به نمایش گذاشته شده است.

[foogallery id=”983″]

اورپینتینگ در لغت به معنای پوشاندن با لایه‌ای از نقاشی ست.

در این مجموعه از عکس (مدیوم عکاسی) به عنوان لایه زیرین استفاده گردیده است. آتنا فریدونی در این باره می‌نویسد:

در این نمایشگاه تخریب تصویر عکاسانه منجر به ساخت تصویری جدید از دریچه نقاشی می‌شود. در این گذر هدف استفاده از عکاسی برای نقاشی کردن نیست. بلکه از نقاشی برای راه یافتن به دلِ عکس استفاده شده است. در این پدیده که خود نوعی کیفیت مخرب و معاصر را نیز به همراه دارد، کارکرد توصیفی و بیانگر عکس دستخوش تغییر می‌شود و ما را با تصویر جدیدی به نام «اورپینتینگ» مواجه می‌سازد.

› از بیانیه نمایشگاه

[foogallery id=”987″]

اورپینتینگ سومین تجربه از این گروه از هنرمندان است که پیش از این دو مجموعه‌ی طبیعت بیجان (1394) و سلف پرتره (1393) را در کارنامه خود دارند. نمایشگاه اورپینتینگ از روز جمعه، هفدهم اردیبشهت در گالری آرته گشایش یافته و تا تاریخ بیست‌و ششم اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد یافت. برخی از آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه:

[foogallery id=”992″]

گالری آرته | به نشانی تهران، خیابان شیراز جنوبی، بلوار علی‌خانی، 20 متری گلستان، 12 متری دوم، پلاک 3 | شماره تماس: 88031652-021 | ساعات بازدید: 16 الی 20 (همه روزه باز است) ›› اطلاعات بیشتر