یادنگاره ها

گالری هپتا میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «یادنگاره ها». گالری هپتا از روز جمعه، بیست‌وششم مرداد ماه لغایت هفتم شهریور ماه میزبان آثار نقاشی مرتضی نبی پور با عنوان «یادنگاره ها» خواهد بود. در استیتمنت این نمایشگاه می‌خوانیم:

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”140″ hide_less=”yes” link_color=”#3f394e” link_align=”right”]اگر حافظه را امری فیزیکی و به مثابه یک صندوق بایگانی تصاویر در نظر بگیریم، رجوع به آن، خواه ناخواه به یک عمل انتخابی تبدیل می‌شود. برخی تصاویر را طولانی‌تر نگاه می‌کنیم، و برخی را سریع‌تر به کناری می‌گذاریم. این که کدام تصاویر مهم‌تر می‌شوند عموما قابل پیشبینی نیست. هر بار هنگام این مرور، یک اتفاق جدید در ذهن‌مان می‌افتد. این جرقه‌ها گاه بانی بنیانی جدید برای توسعه حال ما به یک آینده‌ی مبسوط‌تر، بر پایه‌ی گذشته می‌شوند.
مجموعه پیش‌رو گزیده‌ایست از بایگانی یک هنرمند که از ابتدای کودکی با طبیعت مسحور شده است. این مجموعه مانند یک خط زمانی است که روند تغییر دیدگاه او در منظره نگاری، و تلاش برای به تصویر کشیدن یک طبیعت رویا گونه که سال به سال تجریدی‌تر شده، نشان می‌دهد. این نمایشگاه همان لحظه‌ی مرور تصاویر است. جدیدترین نقاشی این مجموعه مربوط به دهه‌ی پیش است. مرتضی نبی‌پور در طی مدت با پرکاری خاص خودش، به خلق تصاویری پرداخته که در آینده نزدیک به نمایش در خواهند آمد، که زاده‌ی مرور تکاملیست که در این نمایشگاه شاهد آن هستید.
پندار نبی‌پور / تهران. مرداد 1397[/su_expand]

گالری هپتا

گالری هپتا | به نشانی تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف | شماره تماس: 88309940-021 | ساعات بازدید: همه روزه 16-20 ›› اطلاعات بیشتر