حمزه فرهادی - عشاق در مزارع ذرت - گالری هما

عشاق در مزارع ذرت

گالری هما این روزها میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «عشاق در مزارع ذرت»؛ نمایشی از مجسمه‌های حمزه فرهادی که از روز جمعه، پانزدهم بهمن گشایش یافته است. حمزه فرهادی متولد 1361 در اهواز و فارغ‌التحصیل رشته‌ی نقاشی ست. فرهادی پیشتر نیز نمایشگاه «قلبم اینجاست، کجا بروم؟» را در گالری هما برگزار کرده است.

عشاق در مزارع ذرت  در ادامه‌ی نمایش های قبلی او گفتاری ست درباره ی نقش بنیادین نفت و حضورش در ساخت هویت خاورمیانه ای، خودش در مقدمه ی نمایشگاه توضیح می دهد که به دلیل موجودیت اخباری و نیز برانگیزاننده‌ی این قبیل موضوعات ، کلنجار با آن ها ساده نیست . تیتر ” عشاق در مزارع ذرت ” که از کتاب شهر فرنگ اروپا نوشته ی پاتریک اوئورژدنیک – درباره ی تکرار مسئله ی عشق در سینما – به عاریه گرفته شده بر این اصل اصرار دارد که نفت به دلیل ماهیت تاریخسارانه اش به اشکال مختلف و متفاوتی عینیت خود را در برابر ما قرار می دهد و حمزه فرهادی نیز تابع چنین قاعده ای به آفرینش هنری دست زده است.
› فرحناز فراشاه – وب‌سایت گالری هما

عشاق در مزارع ذرت تا بیست‌وششم بهمن در گالری هما ادامه خواهد داشت. برخی از آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه*:


_______________________
* منبع تصاویر: وب‌سایت گالری هما

گالری هما

گالری هما | به نشانی تهران، خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد ۱ | شماره تماس: ۸۸۸۶۳۵۹۶-۰۲۱ | ساعات بازدید: روزهای افتتاحیه ۱۶ الی ۲۰ – سایر روزها ۱۱ الی ۱۹ ›› اطلاعات بیشتر