امید بیدقی - نمایشگاه زندگی

زندگی

گالری سایه این روزها میزبان نمایشگاهی ست از مجسمه‌های امید بیدقی با عنوان «زندگی». امید بیدقی متولد 1365 در اصفهان و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی ست و پیش از این دو نمایشگاه انفرادی مجسمه دیگر را در گالری‌های آپادانا و کوثر در اصفهان برپا نموده است. بیدقی همچنین برگزیده‌ی جشنواره ورسوس (کاخ نیاوران-1394) است.

علیرضا رفوگران، هنرمند نقاش درباره‌ی آثار امید بیدقی می‌نویسد:

با هدف فراموشی
آثار امید بیدقی مملو از دل مشغولیِ مخاطب محوراست و در ابهامی از جایگاهِ هنرمند، گویی که دراثناء خلق، در جایگاه تاویل قرار دارد. فرمهایی موجودمحور با سیر از فرا واقعیت به واقعیت. بدونِ انعطاف گلوگاه، با سُلبِ درونی، در پی شعر و برای مسالمتِ پیرامون. دیوارهای پُرپِی، در انتظار فرو ریختنِ بی بهانه. درانتظارِ بی‌وقفه، انتظارِ خودی، ازعظمت زلزله‌ای که سال‌هاست آوارش خوابیده.. اگر باشد.
پشت پرده مملو از الوان خیمه‌شب‌بازی ست. انواع بشر در آستانۀ زندگی به هم خواهند رسید. چه احترامی برای این همه وسعت! ناممکن است که از نو شروع کنیم.

«زندگی» از روز جمعه، بیست و ششم شهریور در گالری سایه گشایش یافته و نمایش آثار تا سی و یکم شهریور ماه ادامه خواهد یافت. برخی از آثار به نمایش در آمده:

گالری سایه

گالری سایه | به نشانی کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک 21 | شماره تماس: 88827886-021 | ساعات بازدید: شنبه تا چهارشنبه (11-18) – روزهای افتتاحیه (17-21) | * گالری سایه روزهای پنج‌شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر