kenro izu | کنرو ایزو

نمایش عکس‌های کنرو ایزو

مرکز نبشی از روز جمعه پنجم مهر ماه میزبان نمایشگاهی ست از آثار عکاسی کنرو ایزو. در این نمایش از کنرو ایزو سه مجموعه ارائه شده‌ است: «مکان‌های مقدس» و مجموعه‌های‌ «طبیعت‌ بی‌جان» سیاه‌و‌سفید و «آبی». او طی سال‌ها سفر به مکان‌های مقدس که ابتدا به قصد اهرام ثلاثه‌ی مصر در سال ۱۹۷۹ آغاز شد، به مشاهده و ثبت معنویتِ حاضر در این مکان‌های مقدس پرداخته است؛ مکان‌هایی که شکل پایای تعین مادی امر مذهبی‌اند. گفتار ویژه‌ای که در عکس‌های او نقش‌بندی شده، انسان محوریِ معنویت و پرستش است. مجموعه‌ی «مکان‌های مقدس» بیننده را به خاستگاهی حیرت‌انگیز و شگفت هنگام مواجهه با چیزی غیر‌انسانی می‌برد، هر‌چند که پیش از پرسش‌برانگیزیِ موجودیت مکان، به پدید‌آورنده‌ی مکان و پرستش‌گرانش نظر می‌کند.این عکس‌ها طی سال‌های ۱۹۷۹تا ۲۰۱۳در طول سفر به مکان‌های شگفت‌انگیز معنوی گرفته شده‌اند. نمایش عکس‌های کنرو ایزو تا دهم آبان ماه در مرکز نبشی ادامه خواهد داشت.

کنرو ایزو (م. ۱۹۴۹، اوساکا، ژاپن) عکاسی صاحب­نام در فرآیندهای جایگزین ثبت و ظهور تصویر است. او برای تولید عکس­های بی­زمان خود از دوربین­های مختلفی استفاده می­کند، از جمله دوربین سفارشی قطع بزرگ صدوسی کیلویی دیردورف. ایزو کنتاکت­های ۱۴ در ۲۰ درخشان و پرجزئیات خود را روی کاغذهایی چاپ می­کند که با دست روکش پلاتین پالادیوم شده است. کارهای ایزو را در زمره­ی چشم­گیرترین چاپ­ها در تاریخ عکاسی به شمار می­آورند.

مرکز نبشی | گالری نبشی

مرکز نبشی | به نشانی تهران، خیابان کریم‌خان، خیابان ویلا، کوچه خسرو، پلاک ۵۱، مرکز نبشی | شماره تماس: ۸۸۹۱۲۲۱۲-۰۲۱ | ساعات بازدید: روزهای افتتاحیه و تعطیل ۱۶ الی ۲۰ – سایر روزها ۱۱ الی ۲۰ ›› اطلاعات بیشتر