دره ام چه سرسبز بود

گالری هپتا از روز جمعه، پنجم مرداد ماه میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «دره ام چه سرسبز بود». نمایشگاهی از آثار چاپ مریم دل افکن که تا تاریخ دهم مرداد در گالری هپتا ادامه خواهد داشت. مریم دل افکن در بیانیه این نمایشگاه می‌نویسد:

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”140″ hide_less=”yes” link_color=”#3f394e” link_align=”right”]

گل نماديست بسیار پیچیده. دو خصلت دارد از سویي جلوه ای از کمال آسمانی است واز سويي بیانگر رنج زمینی. زمان را با جاودانگی در هم تنیده و مرگ را با زندگی همراه کرده است. گویی خصلت زنانگی را به روشنی نمایان ساخته است.
دره ام چه سرسبز بود روایتی از زنان این سرزمین جاوید است که این دوگانگی را چه زیبا می سازد . آنها که در هنگامه کشمکش دوران و جنگ این زمانه که با عصر مدرن و صنعتی شدت یافته چنان تن و روانشان را تیغ بر آن رنجه ساخته که بسان گلهایی که از شاخه خود جدا شده واز بنیان خود فرو افتاده شده اند.
با این همه چنان واکنشي توانمند از خود نشان دادند که از زن ، آزادی،اصالت، قدرت و خواسته های خویش تعریف جدیدی را نمایان ساخته اند . این خواسته ها تا کنون از دیده ها نهان بود و زیبایی آشکارا و جادوانه آنها، آن خواسته ها را نهان ساخته بود و اینک نمایان شده است.
بسادگی نمی توان گفت که آیا کامیابی در این هنگامه از آن آنان بوده و آیا توانسته اند بزرگی از دیر باز پنهان مانده خویش را عیان سازند که این پرسش بسیار ساده اي نیست.

[/su_expand]

گالری هپتا

گالری هپتا | به نشانی تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف | شماره تماس: 88309940-021 | ساعات بازدید: همه روزه 16-20 ›› اطلاعات بیشتر