برنامه گالری شکوه

طبیعت بی جان، برندهای جاندار

 این روزها در گالری شکوه نمایشگاهی از آثار نقاشی  هومن بیات برپا ست. «طبیعت بی جان برندهای جاندار» عنوان مجموعه‌ای ست از 9 اثر هومن بیات که به شیوه‌ای فراواقع‌گرایانه (هایپررئالیستی) نقاشی شده‌اند. 5 اثر از این مجموعه قوطی‌های نوشابه و اشیاء به‌ظاهر کم اهمیتی را با جزئیات دقیق و وضوح بالا به تصویر کشیده است. بیات در این باره می‌گوید:

این که بطری‌ها و شیشه‌ها را با ارزش بدانید و یا مانند تکه ای آشغال آن را بشمارید و از کنارشان بی تفاوت بگذرید بستگی به نوع نگاه هر فرد دارد، اغلب افراد به عناصری که من در این آثار به تصویر کشیده‌ام به شکل تکه ای آشغال نگاه می‌کنند و از کنارش می‌گذرند اما اگر همین را از زاویه دیگر نگاه کنید می‌توان ارزش هنری برای آن قائل شد. بزرگ بودن و زنده بودن برندها در این آثار مدنظرم بوده است، در واقع قصد داشتم در آثارم نشان دهم که این برندها در کنار ما زنده هستند و حتی از آدم‌هایی که در بک راند آثار در حال حرکت‌اند زنده ترند. در اصل می‌توان گفت که طبیعت بی جان در پس زمینه کار قرار دارد و این برندها به نوعی جاندارند.

› منبع

نمایشگاه طبیعت بی جان برندهای جاندار از روز جمعه، شانزدهم بهمن ماه در گالری شکوه گشایش یافته و تا بیست‌وهفتم بهمن نیز ادامه دارد. برخی از آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه:

گالری شکوه

گالری شکوه | به نشانی سه‌راه فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان شهید سلیمی شمالی، کوچه شهید امیرنوری ،شماره 19 | شماره تماس 22212629-021 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * گالری شکوه روزهای پنج‌شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر