اثر هانی نجم | artwork by hani najm

هواس انگیز

هواس انگیز عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه به همراه پرفورمنس شنیداری استاد نادر مشایخی ست که از روز جمعه، هفدهم آذر در گالری شکوه گشایش می‌یابد. نمایشگاه‌گردانی نمایشگاه «هواس انگیز» را هونیا عباسی بر عهده داشته است و در آن آثاری از هنرمندان:کاوه آفاق، ف.اخلاقی، حمیدرضا اندرز، مصطفی چوب تراش، شیدا حسن پور ، فرامرز خانی، پروانه رزاقی، هیرو شیخ الاسلامی، هونیا عباسی، بی تا علی آبادی، محمد هادی فدوی، محسن فولادپور، مهدی قدیانلو، مینا محسنی، ساغر مسعودی، دانیال ملانوروزی، هانی نجم، امیرنصر کم گویان، سپیده نوری ، نیلوفر وجدانی، فرزانه وزیری ، محمد هاشمی و حسین همتی به نمایش درمی‌آید. نمایشگاه هواس انگیز تا روز چهارشنبه، بیست‌ودوم آذر در گالری شکوه ادامه خواهد داشت.

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”140″ hide_less=”yes” text_color=”#505050″ link_color=”#3f394e” link_align=”right”]هنر به درازای تاریخ بشر همواره پیوند ناگسستنی با روح پرسشگر و عصیان گرای او و جامعه اش دارد. و هنر آیینه بی بدیل عشق ها و رنج ها و چرایی ها او در زندگی بوده و هست. عشق ها و رنج هایی که گاه در کلام شعر یا نت های موسیقی، بوم نقاشی، و یا پیکر مجسمه ای متصور شده و می شوند و آیینه ای از رنگها و صور متنوع بوده که به فراخور زمان در کسوت ها و سبک های مختلف ارائه شده اند. هنر معاصر هم امروز متاثر از این فضای پریشان و ملتهب، این تکثر و تنوع و پارادوکس جامعه امروزین است، به گونه ای که در رنگ ها و سبک ها و موضوعات متنوع ارائه شده‌اند.
جامعه ای که ماشینیزم و مدرنیته، نوگرایی و سنت گرایی، عشق و نفرت، زندگی و مرگ؛ توامان همدیگرند و انسان معاصر در جدال با همه این تضادهاست و هنر انعکاس این درهم پیچیدگی و تکثر اضداد است.
از بین رفتن هرگونه مرزبندی در هنر چه در سبک چه در مصالح خود گواہ پذیرش طیف وسیعی از کارکردها برای هنر است هنری که در آن مفهوم و ذهنیت هنرمند رکن اصلی اثر باشد …
› هونیا عباسی | بیانیه نمایشگاه هواس انگیز[/su_expand]