برنامه گالری آران - لبه - امیر موسوی

لبه

گالری آران این روزها میزبان نمایشگاه «لبه» است. این نمایشگاه شامل دو مجموعه از عکس‌‌های امیر موسوی است که به فاصله ده سال عکاسی شده‌اند. در بیانیه این نمایشگاه آمده است:

شیفتگی امیر موسوی با آنچه که عادی و پیش پا افتاده است، بی حد و حصر می‌باشد. خطوط بیرونی دیواری به ظاهر ساده، و یا پلی مجهز و پیچیده، عناصر ثابت و بازی نور و زمان متغیرهایی هستند برای نشان دادن آنچه که توضیح ناپذیر هست. همه چیز حذف می‌شود تا ذهنیتی جدید پدید آید. تخیل هنرمند با خیره شدن به خطوطی که بر پهنه یک نما به هم می‌رسند، به آنچه که با کلام قابل بیان نیست، دست پیدا می‌کند. روایت حذف می‌شود و نتیجه نهائی گذر از موضوع است. آزاد از هرگونه منطق و دلیلی، هنرمند تنها عمق احساسات خود را به نمایش می‌گذارد…

[foogallery id=”1009″]

امیر موسوی متولد 1354، دیپلم نقاشی را از هنرستان هنرهای تزئینی اصفهان گرفته و دارای مدرک کارشناسی کارگردانی از دانشگاه سوره است.  او در کارنامه هنری خود ساخت ده فیلم کوتاه و بیست مستند صنعتی و حضور در جشنواره‌های داخلی و خارجی در زمینه فیلم را دارد. او کار عکاسی را به صورت تجربی و از سال 1371 آغاز کرد و از جمله نمایشگاه‌های انفرادی عکس او می‌توان به نمایشگاه “دیوارها” در گالری دی در سال 1387 اشاره کرد. واران عزیزپور منتقد هنر درباره نمایشگاه «لبه» می‌نویسد:

ترکیب بندی در عکس‌های امیر موسوی نقش مهمی بازی می‌کند. او برای عکاسی به شیئی که در عکس بازتابش دهد نیازی ندارد. آنچه او کشف می‌کند قابی از تصویر است. او در دنیای اطراف خود ترکیب‌هایی ساده از خطوط و سایه ها را کشف می کند و آن‌ها را طوری در قاب قرار می‌دهد که تشخیص واقعیتشان دشوار است. در حقیقت عکس‌های او از واقعیت تصویری انتزاعی می‌سازند. خود اشیا اهمیت ندارند بلکه همانطور که نام این نمایشگاه به درستی بر آن تاکید می‌کند آنجا که مرز اشیا به هم می‌رسند، این “لبه”‌ها هستند که تصویر را می‌سازند.

نمایشگاه «لبه» از روز جمعه، دهم اردیبهشت در گالری آران آغاز گردیده و تا بیست‌وهفتم اردیبهشت ماه نیزادامه خواهد داشت. برخی از آثار این نمایشگاه:

[foogallery id=”1010″]

گالری آران

گالری آران | به نشانی تهران، خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند شمالی، خیابان دی، پلاک 12 | شماره تماس: 9-88829086-021 | ساعات بازدید: 13 الی 19 | * گالری آران جمعه‌ها بجز روزهای افتتاحیه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر