کارهای خاکی زمینی مارکو گریگوریان - گالری دستان +2

کارهای خاکی (زمینی) مارکو گریگوریان

گالری دستان +2 این روزها میزبان مجموعه‌ای ست از کارهای خاکیِ مارکو گریگوریان. مارکو گریگوریان متولد 1304 در کروپتکین روسیه و درگذشته به سال 1386 در ایروان ارمنستان است و سال‌ها در تبریز، تهران و اصفهان زندگی کرد. گریگوریان مجموعه‌ی مشهور کارهای خاکی خود را با استفاده از مواد زمینی همچون خاک، کاه و چوب خلق کرده است.

دونا اشتاین، کیوریتور بین‌المللی، بسیاری از آثار «خاکی» مارکو را «کپسول‌هایی کوچک از طبیعت» می نامد، و می گوید «او از دو تیرگی که پیش چشمانش بود، یعنی مرگ و زمین (خاک و سطح)، چیزی آفرید – که زندگی بود.

› از کاتالوگ نمایشگاه

آثار مارکو گریگوریان در چندین مجموعه‌ی عمومی از جمله موزه هنر مدرن در نیویورک، موزه متروپولیتن، تیت مدرن، موزه‌ بریتانیا و موزه‌ هنرهای معاصر تهران نگهداری می‌شوند. نمایشگاه کارهای خاکی مارکو گریگوریان از روز جمعه، بیست‌ویکم خرداد در گالری دستان +2 گشایش یافته و تا تاریخ دوازدهم تیر ماه ادامه خواهد یافت. برخی از آثار هنری گریگوریان:

[like-button name=”کارهای خاکی مارکو گریگوریان”]

گالری دستان+۲

گالری دستان +2 | به نشانی تهران، خیابان فرشته، پلاک 82 | شماره تماس 26202419-021 ، 26232449-021 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * گالری دستان +2 روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر