گهواره زمان - برنامه گالری شماره شش

گهواره زمان

« گهواره زمان » عنوان نمایشگاهی ست از آثار نقاشی بابک اطمینانی که این روزها در گالری شماره شش جریان دارد. بابک اطمینانی متولد 1335 در تهران و فارغ التحصیل طراحی-نقاشی از کالج هنرهای کالیفرنیا ست. اطمینانی تا کنون بیش از 9 نمایشگاه انفرادی دیگر را نیز از جمله در گالری‌های خاک (1387) و آن (مشاهدات/1388)  برگزار کرده است.

نمایشگاه گهواره زمان در مدت زمان 19 روز، هر روز یک اثر از مجموع ده اثر از بابک اطمینانی را به نمایش می‌گذارد. در کنار هر تابلو چند ذره‌بین قرار گرفته است تا بازدید کنندگان را در تماشای هر چه دقبق‌تر جزئیات آثار یاری رساند. اطمینانی در این باره می‌گوید:

عالم هستی فرکانس‌هایی است یکپارچه از جنس آگاهی و ذرّه و موج، یعنی همان یافته‌های فیزیک مدرن. اگر با ذره‌بین به نقاشی‌هایم نگاه شود ذراتِ منظم و عمیق‌تری در ساختارِ مادی آن‌ها پدیدار می‌شود، درست مثل عالمِ هستی که از درونِ خویش توسطِ نیرویی زاینده می‌روید تا از ذرات ناپایدارِ هسته‌ای، خوشه‌های بی‌انتهای کهکشانی ببافد.

› برگرفته از مصاحبه مجله هنگام با بابک اطمینانی

« گهواره زمان / گردش 10 نقاشی در 19 روز » از روز جمعه 18 دی ماه در گالری شماره شش گشایش یافته است و تا 6 بهمن نیز ادامه دارد. آرت گالریز شما را به دیدن برخی از آثار به نمایش درآمده در این نمایشگاه دعوت می‌کند:

گالری شماره شش | به نشانی تهران، خیابان میرزای شیرازی، کوچه بیستم، پلاک 2 | شماره تماس: 88939577-021 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * گالری شماره شش روزهای پنج‌شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر