پیشکسوتان هنر معاصر | گالری نگاه

پیشکسوتان هنر معاصر

گالری نگاه از روز جمعه ششم مرداد میزبان نمایشگاه ارزشمندی ست از آثار پیشکسوتان نقاشی معاصر ایران. فریده لاشایی، رضا درخشانی، ابوالقاسم سعیدی، آیدین آغداشلو، محمدعلی ترقی جاه، هانیبال الخاص، رضا مافی، محمود زنده رودی، منوچهر نیازی، ناصر اویسی، غلامحسین نامی، مهدس سحابی، پرویز کلانتری، حسینعلی ذابحی و عبدالحمید پازوکی هنرمندانی هستند که آثارشان در نمایشگاه «پیشکسوتان هنر معاصر» به نمایش در خواهد آمد. این نمایشگاه تا تاریخ یکم شهریور در گالری نگاه ادامه خواهد یافت.

نقاشی از دیرباز، ابداع آدمی برای بیان افکار ، اهداف و احساسات اش بوده است. از نقش مایه‌های غارها  و موتیف‌های سفالینه‌های باستان در دیروز، تا بوم‌های بزرگ  با رنگ‌های درخشان امروز، همه و همه  وسیله‌ایی برای بیان افکار و احساسات و ارضا حس زیبایی‌شناسی انسان بوده و هست. نقاشی معاصر در ایران شاید پیشینه‌ی چندانی ندارد اما از زمان آغاز تا کنون پیشرفت‌های شگرفی داشته  است. هر چند امواج تحولات نقاشی مدرن با تاخیری نسبتا طولانی‌تر از آنچه در غرب رخ داد ه بود به ایران رسید ، لیکن نقاشان ایرانی به سرعت خود را با آنچه به عنوان هنر روز جهان مطرح بود، هماهنگ کردند و در بطن تحولات نقاشی معاصر قرارگرفتند.
هنرمندان بسیاری در طول تاریخ هنر معاصر ایران بر روند تحولات نقاشی تاثیر گذار بوده‌اند. این نمایشگاه گزیده‌ای ازهنر بزرگانی است که هریک سهم بسزایی در تحول  نقاشی ایران داشته‌اند و نام بلند شان درتاریخ هنر معاصر ایران جاودان خواهد بود.