بزرگداشت دهمین سالگرد درگذشت مهدی سحابی

گالری فرمانفرما از روز جمعه ۳ آبان ماه ۱۳۹۸ میزبان نمایشگاهی ست از آثار مهدی سحابی. نمایشگاهی که به مناسبت دهمین سالگرد درگذشت این هنرمند فقید برگزار می‌گردد و تا ۸ آبان ادامه می‌یابد. مهدی سحابی (۱۳۲۲-۱۳۸۸) را همگان به عنوان مترجم می‌شناسیم حال آنکه نقاشی، عکاسی، مجسمه‌سازی و ادبیات عرصه‌های مختلفی برای تخیل‌ورزی مهدی سحابی بودند. ترجمه ماندگار او از کتاب سترگ «در جست‌وجوی زمان از دست‌رفته» اثر مارسل پروست باعث شد او بیشتر در عرصه ادبیات شناخته شود تا هنرهای تجسمی، اما به واقع شخصیت ممتاز او پلی میان هنرهای بصری و شعر و ادبیات است. با تعمقی بیشتر در همه آثار او می‌توان نگاه عینی خاص هنر نقاشی را چون خطی راهنما در شیوه نگاه او به جهان یافت. مهدی سحابی با نوآوری‌های پیگیر و ابتکارهایی که هر بار در ارایه شکل و محتوا به کار می برد، در عرصه نقاشی ایران نامی است که همیشه می‌ماند.

از نمایشگاه‌های پیشین این هنرمند می‌توان به نمایشگاه خرداد ماه سال ۱۳۹۶ با عنوان «نادیده‌های مهدی سحابی» در گالری سیحون اشاره کرد.

گالری فرمانفرما

گالری فرمانفرما | به نشانی تهران، کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲، نبش شجری | شماره تماس: ۸۸۳۱۶۹۷۷-۰۲۱ | ساعات بازدید: روزهای افتتاحیه ۱۶ الی ۲۰ – سایر روزها ۱۲ الی ۲۰ | روزهای تعطیل: دوشنبه ›› اطلاعات بیشتر