سندروم آکواریومی

گالری دنا این روزها میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «سندروم آکواریومی»؛ نمایشی از آثار عکاسی زهرا خرمی که از روز جمعه، نوزدهم آذر در گالری دنا گشایش یافته است. نمایش آثار تا بیست‌ونهم آذر ماه ادامه خواهد داشت. زهرا خرمی متولد 1365 در تهران، عکاس هنری و کارشناس ارشد فلسفه غرب است. سبک وی عکاسی روایی (Narrative-photography) و عکاسی صحنه آرایی (Staged-photography) است که در سال های اخیر با تلفیق این دو سبک، به خلق و کارگردانی صحنه ها پرداخته، و داستانی پیوسته را روایت می کند. از نمایشگاه‌ها پیشین خرمی می‌توان به اسکیزو فرنی در هشت ساعت (گالری دنا | ۱۳۹۴) اشاره کرد.

گناه یا معصیت در ادیان ابراهیمی به معنای نقض اراده و قانون خداوند است. بسیاری از ادیان ریشه تمام معصیت ها را در گناهان اولیه می دانند. از آن جمله در الهیات مسیحی فهرستی از هفت گناه مرگبار ارائه شده و باور بر این است که ارتکاب هر یک از این هفت گناه مجازات آتش و خشم خدا را به همراه دارد. این گناهان عبارت اند از: تکبر، طمع، شهوت، حسادت، خشم، شکم پرستی و تنبلی.
موضوع پرداخته شده در نمایشگاه “سندروم آکواریومی” معرفی این اعمال نه به عنوان گناه مرگبار بلکه به عنوان میل و گرایش انسان است. آن چه این امور را در زمره ی گناهان قرار داده، و باعث بروز معضلات  و مشکلات اجتماعی بسیاری شده، عدم برقراری و حفظ تعادل در پرداختن به هر یک از این امیال هفت گانه است.
› بیانیه نمایشگاه سندروم آکواریومی | زهرا خرمی

گالری دنا

گالری دنا | به نشانی تهران، میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، بعد از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک 4 | شماره تماس: 88931744-021 | ساعات بازدید: 16 الی 21 | * گالری دنا روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر