در غیاب ابراهیم

گالری ثالث میزبان نقاشی‌های زرتشت رحیمی خواهد بود. از روز جمعه، بیست‌ونهم دی ماه گالری ثالث میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «در غیاب ابراهیم»؛ نمایشگاهی از آثار نقاشی زرتشت رحیمی که تا روز جمعه، نهم بهمن ماه در گالری ثالث ادامه خواهد داشت. زرتشت رحیمی در بیانیه این نمایشگاه می‌نویسد:

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”140″ hide_less=”yes” text_color=”#505050″ link_color=”#3f394e” link_align=”right”]این مجموعه از نقاشی ها که طی سه سال گذشته کشیده شده اند، بازتابی از ((وضعیت)) اند . وضعیتی که من در تجربه ی آن با بسیاری از مخاطبانم شریک هستم ، زندگی در جامعه ای کوتاه مدت . شرایطی که موجب می شود بسیاری از حواث و رخدادها علی رغم عجیب بودنشان امکان رخ دادن پیدا کنند و شگفتی ما از بروزشان لحظه لحظه کم تر شود .فضای تو در توی داستان های هزار یک شب با آنکه مربوط به چند قرن پیش و آمیخته به اغراق ، خرافه و جادو هستند بسیار به این وضعیت نزدیک اند ، بی آنکه متوجه باشیم از داستانی به داستان دیگر وارد می شویم ، شخصیت ها را گم می کنیم و داستان را بی آنکه هدفی برایش متصور باشیم دنبال می کنیم . من با استفاده از این شیوه ی روایت ، به مسائلی همچون تغییرات اجتماعی و فرهنگی ، سیاست و مهاجرت پر داخته ام . برای آنکه این تصاویر پویایی بیشتری پیدا کنند علی رغم بداهه نگاری ها و طراحی ذهنی که بخشی از روند نقاشی هایم هستند از امکاناتی که از تجربه ی رسانه های دیگری مثل گرافیک ، کاریکاتور ، نقاشی دیواری و گرافیتی بدست آورده بودم استفاده کردم و سعی کردم با فاصله گرفتن از تعاریف دقیق و قطعی نقاشی به فضایی نزدیک شوم که بتواند امکان بروز آنچه می خواهم را برایم فراهم کند .
› زرتشت رحیمی ، زمستان 1396[/su_expand]

گالری ثالث

گالری ثالث | به نشانی خیابان کریمخان، بین خیابان ایرانشهر و ماهشهر، پلاک 148 | شماره تماس: 88325276-021 | ساعات بازدید: شنبه تا پنج‌شنبه (10 الی 21) – جمعه‌ها (16 الی 22) ›› اطلاعات بیشتر