26 مارچ 1976

گالری هپتا از روز جمعه، بیست‌وششم مرداد میزبان نمایشگاهی ست از آثار ندا شعاعی با عنوان «26 مارچ 1976». ندا شعاعی فارغ‌التحصیل ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران، در زمینه‌ی نویسندگی، هنر مفهومی و بینارشته‌ای فعالیت می‌کند‌. وی در مجموعه‌ی اخیر خود «نابودی انسان به دست خودش» را با روشی متفاوت به نمایش در می‌آورد. کتاب “Portraits & Murals” ریچارد اودون -عکاس آمریکایی- و شخصیت‌های برجسته‌ی آن دوران، تِم این مجموعه را تشکیل می‌دهد. “۲۶ مارچ ۱۹۷۶” تاریخ نمایشگاهی‌ست که عکس‌های اودون در Gagosian Art Gallery شهر نیویورک، با نگاهی متفاوت به جهان‌ و حقیقتی که در حال رخ دادن بود را به نمایش گذاشت. این نمایشگاه تا تاریخ هفتم شهریور ماه در گالری هپتا ادامه خواهد داشت.

من فکر می‌کنم خیلی به این بستگی دارد که چگونه می‌توان شبیه به یک هنرمند بود، هنرمندی از جنس من، یک عکاس؛ جمع‌آوری و توجه کردن به جزئیاتی که بقیه آن را کنار می‌گذارند، چیزی که اکثر آدم‌ها می‌خواهند به سریع‌ترین حالت ممکن آن را دور بریزند. یک هنرمند باید به دقت مطالعه و بررسی کند، زباله‌ها، مواد اولیه و مرتبط را در راستای از بین بردن فاصله‌ میان آنچه اتفاق افتاده و چیزی که ما دریافت می‌کنیم، پیدا کند.
ریچارد اودون

گالری هپتا

گالری هپتا | به نشانی تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف | شماره تماس: 88309940-021 | ساعات بازدید: همه روزه 16-20 ›› اطلاعات بیشتر