نمایشگاه عکس پنجمین داستان رضا میلانی

پنجمین داستان

رضا میلانی این روزها پنجمین نمایشگاه انفرادیِ عکس خود را با عنوان پنجمین داستان در گالری سیحون (1) به نمایش گذاشته است. همزمان با گشایش نمایشگاه پنجمین داستان از نسخه الکترونیک کتاب رضا میلانی با همین عنوان رونمایی شد. این کتاب در 308 صفحه و شامل 8 مجموعه عکس و یک مجموعه داستان کوتاه به زبان انگلیسی ست. رضا میلانی برنده جوایز متعددی در حوزه عکاسی (و به‌خصوص عکاسی سفر) است که از جمله می‌توان به کسب جایزه برتر برای مجموعه عکس روستای پالنگان در جشنواره ابداع اشاره کرد.

پاییز درخت‌های اناری که پشت رودخانه بودند وقت ثمرشان بود، انارها را داخل کارتن‌های چوبی مى‌چیدند و از جاده کنار رودخانه مى‌بردند، تمام پاییز این منظره را مى‌دید و مدام به بی‌ثمری خودش فکر مى‌کرد.

از بیانیه نمایشگاه

نریمان دهقان منتفد هنر پیرامون نمایشگاه می‌نویسد:

در نمايشگاه آثار ميلاني عكس‌هايی به نمايش درآمده است كه در آن مقوله‌ی فرم و زيبايی‌شناسی بر محتوا برتری دارد. هنرمند در پی بازنمایی زيبايی از پديده‌ها ست. استفاده از آينه در تعدادی از آثار به‌خوبی اين حركت را نشان می‌دهد و نشان از كشف دوباره زيبايی دارد. آينه در اين مجموعه آثار تبديل به كادر ذهنی ميلانی شده كه تصاوير بازتاب شده از آن گواه از ذوق هنری هنرمند در برخورد با پديده‌های طبيعی و آشنا دارد. عكس‌ها از مفاهيم انتزاعی به دور هستند و به همين دليل مخاطب با مشاهده آثار احساس قرابت و نزديكی می‌كند. تركيب رنگ و فرم در نمايش اين مجموعه آثار بیشتر از آن‌كه به دنبال ارائه مفهومی باشد، چشم را می‌نوازد.

نمایشگاه پنجمین داستان تا روز چهارشنبه بیستم آبان ماه در گالری سیحون (1) ادامه دارد.