نمایشگاه مروری بر آثار ناصر عصار - گالری شهریور

مروری بر آثار ناصر عصار

این روزها مجموعه‌ی قابل تحسینی از آثار هنرمند فقید ناصر عصار در گالری شهریور به نمایش درآمده است که عمده‌شان در فاصله سال‌های 1330 تا 1340 خورشیدی خلق شده‌اند. ناصر عصار هنرمندی ست که متاسفانه در ایران شناخته شده نیست اما در خارج از ایران نویسندگان معروف فرانسوی مانند بونی فوی درباره‌ی او مفصل نوشته‌اند. آیدین آغداشلو درباره‌اش می‌نویسد:

عصار نگاهش را از فرمالیسم نقاشی مدرن دهه‌ی پنجاهِ پاریس به سمت شرق دور چرخاند. کاری که بسیاری از هم‌دوره‌هایش هم دنبال کردند. در ایران، هم‌زمان با او، سهراب سپهری هم این نگاه را برگزید؛ گیرم سپهری محلی‌تر ماند، اما آبشخور هر دو یکی بود: مکالمه‌ی میان رنگ‌های رقیق و غلیظ، تقلیل یافتن رنگ‌آمیزی به یکی دو رنگ، تماشای طبیعت سحرآمیز و شگفت‌زده‌ی مهارت و نرمیِ پرپیچ‌وتابِ قلم‌موی استادان چینی ماندن.

از کاتالوگ نمایشگاه

نمایشگاه مروری بر آثار ناصر عصار از روز جمعه هشتم آبان در گالری شهریور گشایش یافته و تا تاریخ ششم آذر ماه در این گالری ادامه دارد. برخی از آثار به نمایش در آمده در نمایشگاه:

گالری شهریور

گالری شهریور | به نشانیِ تهران، خیابان الهیه، خیابان خزر شمالی، بن بست هرمز، پلاک 9 | شماره تماس: 22003300- 26601049 | ساعات بازدید: 15 الی 20 ›› اطلاعات بیشتر