محمدباقر اشرفیان | گالری نگر

شیدای سرگردان

شیدای سرگردان عنوان نمایشگاهی ست از نقاشی‌های محمدباقر اشرفیان که از روز جمعه، دهم آذر در گالری نگر گشایش یافته است. محمدباقر اشرفیان متولد 1357 در بناب و فارغ‌التحصیل رشته صنایع دستی از دانشگاه هنر است. اشرفیان تا کنون بیش از 8 نمایشگاه انفرادی را برگزار و در بیش از 10 نمایشگاه گروهی شرکت کرده است. نمایشگاه «شیدای سرگردان» تا پانزدهم آذر در گالری نگر ادامه خواهد داشت.

[su_expand more_text=”بیشتر بخوانید” height=”180″ hide_less=”yes” text_color=”#505050″ link_color=”#3f394e” link_align=”right”]کلمه ، سرگردانی انسان را در زمین و طی دوران هبوطش را از پی خطای نخستین هموار می کند از آن روی که راه ارتباط با همگنان است و واگویی آنچه در دل می خیزد ومی جوشد. شیدایی سرآغاز گویایی است اما نه از آن گونه که به هر گوشی التذاذ آن ممکن باشد و هر دلی محظوظ از آن گردد و از این روی کلمه هایی در هم پیچیده و جولان کرده و سیلاب افکنده به هر رنگ که نماد گویش های هر دلی است شیدا و زبانی گویا در یک اتحاد پریشان اما واحد نمود پیدا می کنند.
کلمه های در هم لولیده و درهم تنیده وبر هم برآمده ، نمادی از گونه گونی انسان و شیدایی روح سرگردان او در زمین که منزلگاه موقت و تبعیدگاه هبوط اوست، هستند که از یک تجمع پریشان به افتراق و گریزی مالیخولیایی و سرگردان و رستاخیزی در پی رهاشدگی خیز برمی دارند.
این نمایشگاه با بهره گیری از قابلیت های زیبایی شناسانه ی خط پارسی – نه از گونه ی خوشنویسانه بلکه رها تر از قواعد مرسوم و متعصبانه ی خوشنویسی – در پی رسیدن به فرم هایی است که از تجمع و افتراق کلمه ها برمی آید و در این میان خوانش به هیچ روی مطرح نیست و خط خود کارکردی فرمالیستی و فراخوانشی دارد.
› محمدباقر(امین) اشرفیان | استیتمنت نمایشگاه «شیدای سرگردان»[/su_expand]

[su_note note_color=”#d9edf7″]برای خرید آثار محمدباقر اشرفیان بصورت آنلاین به اینجا› صفحه پروفایل این هنرمند در آرت شاپ مراجعه نمایید.[/su_note]

گالری نگر

گالری نگر | به نشانی تهران، خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی شرقی، کوچه دلارام، پلاک 33، زنگ سوم | شماره تماس: 22399588-021، 22677459-021 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * گالری نگر روزهای شنبه تعطیل است ›› اطلاعات بیشتر