نمایشگاه چهره ها - مجموعه‌ی شخصی فریدون آو - بنیاد لاجوردی

چهره‌ها

«چهره ها» عنوان نمایشگاهی ست از مجموعه‌ی شخصی فریدون آو که این روزها در بنیاد لاجوردی بر پا شده است. این مجموعه شامل آثار متنوعی، از چیدمان اسباب و لوازم گرفته تا آثار مجسمه، نقاشی و عکاسی ست که آثار نسل‌های مختلف با گرایشات متنوعِ سبکی را در بر می‌گیرد. مضمون مشترک تمام این آثار «چهره» است. این نمایش مجالی فراهم می‌کند تا از خلال دیدنِ چنین مجموعه‌ی متنوعی، مخاطب فرصتی بیابد برای مشاهده‌ی نسبتی که هنرمندان مختلف با این مضمون برقرار کرده‌اند.

بخشی از فعالیت هنری گسترده‌ی فریدون آو در این سالیان، خرید و نگهداری آثار هنری بوده است. در این نمایش، تعداد قابل‌توجهی از آثار هنریِ مجموعه‌ی آو در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. این مجموعه نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی وافر وی به گردآوری آثار هنری از نسل‌های مختلف است. علاقه‌ای که با نقش او در معرفی هنرمندان جوان، همراه شده است. این‌ها خود نشان‌دهنده‌ی اهمیت و تأثیری است که وی به‌عنوان مجموعه‌دار در هنر معاصر ایران داشته است. از سوی دیگر با نمایش مجموعه‌ی شخصیِ او فرصتی فراهم می‌شود تا دوباره بر نقش مجموعه‌دار و اهمیتی که می‌تواند در حوزه‌ی هنری داشته باشد تأمل کنیم. اهمیتی که امروزه بیش از پیش خود را در عالم هنر به رخ می‌کشد و در آخر شاید بتوان این نمایش را به منزله‌ی چهره‌ای از خودِ فریدون آو تلقی کرد.

نمایشگاه چهره ها از روز جمعه، نوزدهم آذر در بنیاد لاجوردی گشایش یافته است و تا سی‌ام دی ماه نیز ادامه خواهد داشت. همزمان (از تاریخ 19 الی 30 آذر) نمايشگاهی با عنوان «تصويرى از خود/ چهره» به نمايشگاه‌گردانى فريدون آو در گالری‌های آران و اُ و نیز پروژه‌های آران برگزار می‌شود که در آن هنرمندان سلف پرتره‌ای از خود را تصویر کرده اند که شامل آثار نقاشى، طراحى، حجم، ويديو، موسيقى و… است. این دو نمایشگاه تلاشى ست از سوى فريدون آو با همراهى هنرمندان و گالرى‌داران براى ارائه‌ى درك جامع‌ترى از مفهوم «چهره».

بنیاد لاجوردی

بنیاد لاجوردی | به نشانی تهران، کریم خان، خیابان ویلا، خیابان سپند، ساختمان شماره 32، پلاک 20، طبقه همکف | شماره تماس: 88911689-021 و 88911690-021 ›› اطلاعات بیشتر