دیگر - دیگرگونگی؛ حکایت شیخ صفی و هر چیز گستردنی

دیگر – دیگرگونگی؛ حکایت شیخ صفی و هر چیز گستردنی

بنیاد لاجوردی از روز جمعه، بیست و دوم اردیبهشت ماه میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «دیگر-دیگرگونگی؛ حکایت شیخ صفی و هر چیز گستردنی». فرشته موسوی کیوریتور این نمایشگاه است و در آن آثاری از هنرمندان فرهاد احرارنيا، بيتا قزل اياغ، ايرين انَستس، رنه گبرى، سهند حساميان، ندا رضوى پور، سعيد روانبخش، بویه سادات نیا و حسين والامنش به نمایش در خواهد آمد. نمایشگاه تا تاریخ سی و یکم خرداد در بنیاد لاجوردی ادامه خواهد داشت.

در اين نمايشگاه، “فرش” به عنوان چيزى گستردنى در بررسی رشته‌اى از مناسبات اجتماعى و حرفه‌اى در حوزه هنر نقشی مفهومى ايفا مى‌كند. اين نمايشگاه پژوهش محور، زمينه‌هاى گوناگونی را در بر می‌گیرد و نگرشی متفاوت به تلفیق‌های هنرمندانه، نهادى و سازمند ارايه مى‌دهد. اين رويكرد در دو بخش اصلى – كه در ارتباط با يكديگرند و در گونه‌هاى متفاوت بازنمايى حضور دارند- عملى شده است. یک بخش شامل برگزیده‌ای از آثار هنرى كه در آن‌ها «فرش» و يا هر شكل/مفهوم گستردنى، به چالش کشیده شده، واسازى شده، يا به‌عنوان امكان‌هاى جايگزين بازتوليد شده است؛ بخش دیگر شامل بسترى ديدارى، شنيدارى و نوشتارى كه از ماده‌هاى پژوهشى، آرشيوى و مستند تركيب شده است.

بنیاد لاجوردی

بنیاد لاجوردی | به نشانی تهران، کریم خان، خیابان ویلا، خیابان سپند، ساختمان شماره 32، پلاک 20، طبقه همکف | شماره تماس: 88911689-021 و 88911690-021 ›› اطلاعات بیشتر