فضای میانی میلاد صفابخش - برنامه گالری مهروا

فضای میانی

گالری مهروا این روزها میزبان نمایشگاه «فضای میانی» ست؛ مجموعه‌ای از آثار عکاسی میلاد صفابخش که در سال 2015 میلادی جوایز متعددی را از جمله مقام سوم در International photography awards اشاره کرد. صفابخش در بیانیه نمایشگاه می‌نویسد:

شواهدی در کار است که نشان می‌دهد جهان ما و هر آن‌چه در آن است از دانه‌های برف تا درختان کاج تا شهاب‌های فروافتاده، الکترون‌های چرخان؛ همگی فقط تصاویر شبح وار یا فرافکنش‌هایی از سطح واقعیتی است چنان دور از واقعیت خاصِ ما که تقریبا ورای مکان و زمان قرار می‌گیرد.ما ادراک‌کننده هستیم. ما نفسِ آگاهی هستیم. ما شیء نیستیم. ما ثابت و تغییرناپذیر نیستیم. ما بی‌پایانیم…

میلاد صفابخش متولد 1365 در کرمان است. پیش از این و در سال گذشته میلاد صفابخش با نمایشگاه گروهی پایان در گالری مهروا حضور داشته است. فضای میانی نخستین نمایشگاه انفرادی این هنرمند است که مشتمل بر 16 عکس از آثار اوست. طاهره اسدی مدرس و منتقد هنر پیرامون مجموعه فضای میانی می‌نویسد:

آثار میلاد صفابخش حکایت‌گر تنهایی انسان معاصر است و حضور غربت گونه‌‌ی او در معماری مدرن که با کیفیتی روح‌وار در انزوایی تهی و متافیزیکی رها شده است. «فضای میانی» تصاویر عمیقی ست ازهم‌نشینی سایه‌ها، بناها و گاه همراهی پیکره‌ای نامانوس از انسان در فضاهایی غریب و وهم‌انگیز که مخاطب امروزی را در عزلت و بیگانگی، سرگردان به تفکر وا می‌دارد. نگریستن به عکس‌ها برای لحظه ای ما را به اتمسفرهای رازگونه و فلسفیِ تصویر شده در نقاشی‌های نقاش سوررئالیست “جورجو دکریکو” می‌برد، میان بحث وجود انسان، سایه‌ی حضور او و حکمفرمایی یک بنای مسکوت!

فضای میانی از روز جمعه، بیست فروردین در گالری مهروا گشایش یافته و تا تاریخ سی‌ام فروردین ماه ادامه خواهد داشت. برخی از آثار ارائه شده در نمایشگاه فضای میانی:

گالری مهروا

گالری مهروا | به نشانیِ تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان آبان جنوبی، پلاک 38 | شماره تماس: 88939046 | ساعات بازدید: 17 الی 21 | * نگارخانه مهروا روزهای پنج‌شنبه و ایام سوگواری تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر