فریبا رجب پور - گاه پنهان گاه آشکار - گالری ایده پارسی

گاه پنهان گاه آشکار

گالری ایده پارسی از روز جمعه، بیست‌وچهارم دی میزبان نمایشگاهی ست از نقاشی‌های فریبا رجب پور با عنوان «گاه پنهان گاه آشکار». گاه پنهان گاه آشکار مجموعه‌ای شامل 10 اثر به ابعاد 100*100 سانتی متر می‌باشد. فريبا رجب پور متولد 1361، فارغ التحصيل رشته نقاشی و نفر دوم برگزيده سومين جشنواره بين‌المللی هنرهای تجسمی فجر در سال  1389 است. نمایشگاه تا روز چهارشنبه، بیست‌ونهم دی در گالری ایده پارسی ادامه خواهد داشت.

برهان شکل گیری این مجموعه، پرداختن به حس ترس و تسلط موجود در ضمیر انسان‌هاست. انسانی که پیوسته کوشیده است تا خود را از شکاف ترس بیرون کشیده و بر آن چیره شود. غلبه بر تضادها، همزیستی با آن‌ها و سازگاری با ناسازگاری‌ها. پس به ناگزیر برای مبارزه با آن‌ها، می بایست خود را در معرض ازدحام، همهمه، ترس، تضاد و تسلط قرار داد تا شاید با تابش خورشید ناب درونی، راه تسلط بر تیرگی شب‌های طوفانی نمایان شود.
اینک با همه شلوغی، ازدحام و همهمه‌های پیرامون، حس بی کسی، تنهایی و نیز ترس از تنهایی در قالبی گاه پنهان و گاه آشکار، زندگی انسان امروزی را در بر گرفته است، شاید گاه گاه، خالی از لطف نباشد که برای محک زدن خویشتن خویش، آن را در معرض تضاد، وهم و گرفتگی‌ها قرار دهیم تا بدینسان درخشش الماس نهان وجود آدمی، در پس تيرگی رنگ‌های غبارآلود زندگی دو چندان گردد.
› فریبا رجب پور – بیانیه نمایشگاه «گاه پنهان گاه آشکار»

گالری ایده پارسی

گالری ایده پارسی | به نشانی خیابان شریعتی، خیابان دولت، نرسیده به سه راه نشاط، کوچه اله وردی آذر، پلاک 28 | شماره تماس: 22617098-021 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * گالری ایده پارسی روزهای پنج‌شنبه تعطیل است ›› اطلاعات بیشتر