این‌سو، آن‌سو

بنیاد لاجوردی از روز جمعه، دوم مهر ماه میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «این سو، آن سو»؛ پروژه «RTL:LTR»، نمایشگاهی است که بین هنرمندان ایران و هنرمندان کشور اتریش در سال 1395 برگزار می‌شود. این نمایشگاه در تابستان و پاییز 1395، در کشور اتریش (گالری فوروم در شهر ولس و آرت مارک در وین) و در ایران در بنیاد لاجوردی و سپس در موزه هنرهای معاصر اصفهان برگزار می‌شود. در اتریش آثار هنرمندان ایرانی به دیوار رفته و در ایران آثار هنرمندان اتریشی در بنیاد لاجوردی نمایش داده خواهد شد.

عنوان این نمایشگاه «این سو، آن سو» برگرفته از اصطلاح‌های  RTL و  LTR است که در دنیای انفورماتیک، جهت نوشتار را از راست به چپ و بالعکس تعیین می‌کند.

عنوان این نمایشگاه «این سو، آن سو» برگرفته از اصطلاح‌های  RTL و  LTR است که در دنیای انفورماتیک، جهت نوشتار را از راست به چپ و بالعکس تعیین می‌کند و در اینجا خبر از رابطه‌ای متقابل با دیگری از دریچه هنر می‌دهد. دو جهت مختلف نگارش و این سو و آن سو محور موضوعیِ این تبادل فرهنگی و نیز موضوع اصلی این آثار است. این مجموعه به کوشش طرلان رفیعی، یاشار صمیمی مفخم و پیتر آسمن گردآوری شده است.

بنیاد لاجوردی | این‌سو، آن‌سو | جمعه 2 مهر-1395جمعه 23 مهر-1395

بنیاد لاجوردی

بنیاد لاجوردی | به نشانی تهران، کریم خان، خیابان ویلا، خیابان سپند، ساختمان شماره 32، پلاک 20، طبقه همکف | شماره تماس: 88911689-021 و 88911690-021 ›› اطلاعات بیشتر