سردبیر: مونس محمودی

فارغ‌التحصیل طراحی صحنه از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران. نقاش، پژوهشگر و کیوریتور…

ارتباط با سردبیر ›       

 

سخن سردبیر

اوضاع چنان می طلبد که آهی بکشیم و بگوییم: چه بگویم؟! سخنی نیست که نیست. . . 
اما تعهدی ناخودآگاه که میل به تسلیم ندارد، امیدوارانه پافشاری میکند که در مورد هر پدیده ای که با آن مواجهیم گفتگو کنیم تا شاید ظرفیت مواجهه و پذیرش و اصلاح ایجاد شود. به خصوص در این زمانه ی پرآشوب. نقادی شیوه ای مفید است و آدمهای خودش را می خواهد که بتوانند بیاندیشند، ببینند، شرح دهند، توضیح بنویسند، تفسیرکنند و در نهایت داوری را به میان بیاورند آن هم نه با قاطعیت این است و جز این نیست بلکه با پایانی باز که راه را بر نقدهای دیگر نبندد. اینگونه رشد و پویایی حاصل می شود و شاید قادر شویم بهتر ببینیم، بهتر تحلیل کنیم و سره از ناسره را جدا کنیم. 
موضوع ما در اینجا هنر است و سخن درباره آن. نمایشگاهها، آثارهنری، سیستم آموزش، اقتصاد هنر و هرآنچه در ارتباط با آن است حتی نقد نقد. در این سالها تلاشهایی برای سخن گفتن درباره هنر شده نقد هایی نوشته شده اما هنوز این جامعه در حال گذار نیاز به سخن های بیشتر، به بازخوانی و باز نشر سخن های پیشین دارد. 
آرت گالریز یکی از فضاهای ست که قصد دارد در کنار روزنه ها و رسانه های دیگر تجسمی که دغدغه نقد دارند به این موضوع توجه کند و ذهن های پویا و قلم های روان که دغدغه مند هستند را جذب کند تا در کنار هم بنویسیم و بخوانیم و خوانده شویم. باشد کزآن میانه یکی کارگر شود.

برخی از نویسندگان ما

عیسا چولاندیم

عیسا چولاندیم

کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه یزد/ بنیانگذار گروه نقاشی کجکوک و گروه هنری مژ

سارا کریمان - sara-kariman

سارا کریمان

پژوهشگر و فارغ التحصیل رشته پژوهش هنر

علیرضا رفوگران

فوق لیسانس نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا | نقاش و مدرس طراحی و نقاشی در دانشگاه

همکاری با ما

هنرمندان، پژوهشگران، نویسندگان و تمامی علاقه‌مندانی که مایل هستند به تیم نویسندگان بپیوندند و یا به عنوان نویسنده مهمان مطالب خود را در وبسایت آرت گالریز منتشر نمایند، می‌توانند از طریق پر نمودن فرم‌های زیر مطالب خود را برای ما ارسال نمایند.

فرم ارسال مطالب

نویسندگان عزیز که قصد انتشار مطالب خود را در سایت به عنوان نویسنده مهمان دارند، می‌توانند با استفاده از فرم زیر نوشته‌ی خود را در قالب یک فایل word برای ما ارسال نمایند.

برای مثال: این نوشته نقدی ست بر نمایشگاه آثار مهران کریمی با عنوان «آسمان من» که در اردیبهشت ۹۶ در گالری مینا برگزار شد.
نوشته‌ی خود را در قالب یک فایل word بارگذاری نمایید

فرم پیوستن به جمع نویسندگان

نویسندگان عزیزی که قصد پیوستن به جمع نویسندگان ما و همکاری بلند مدت ما را دارند می‌توانند از فرم زیر استفاده نمایند.

در صورتی که پیشتر مطلبی از شما در نشریات معتبر به چاپ رسیده است، فایل آن را بارگذاری نمایید