جنب سینا اطهر

گالری شریف نخستین نمایشگاه خود را با عنوان «جنب سینا اطهر» برگزار می‌کند. این نمایشگاه از آن رو برگزار می‌شود که گالری شریف در کوچه ماهروزاده و دیوار به دیوار کلینیک سینا اطهر قرار گرفته و در واقع این نمایش در یادبود فاجعه‌ای ست که در کنار این گالری رخ داده است. نمایشگاه «جنب سینا اطهر» از روز جمعه ۲۴ مرداد گشایش یافته و تا تاریخ ۳۱ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. اینستالیشن این نمایشگاه توسط محمود مکتبی و روابات تصویری آن بر عهده علی عطار و کامیار مینوکده است. در بیانیه این نمایشگاه می‌خوانیم:

عشق یکی از موضوعات اصلی کارهای من است و از سال‌ها پیش درباره عشاق فکر می‌کردم، عاشقانی خارج از داستان‌های اسطوره‌ای و مشهور. در این سال‌ها، در میان تلی از خاک، در میان آتش، در فاصله‌ای میان زمین و آسمان، انسان‌هایی بوده‌اند که بی هیچ نشانی از میان ما رفته‌اند. مسئله برای من به سادگی افتادن و ایستادن است، چیدمان عمودی اشیاء و هر آن چیز که اینجا یافته‌ام، دوباره برپا داشتن زندگی است، همانقدر که سکوت آن یادآور مرگ است.
آن چیز که در دوباره ایستادن پدیدار می‌شود، برای من تداعی کننده سر از خاک برآوردن دوباره‌ای است که در دل طبیعت یافته‌ام. مانند زیست آرام و با شکوه گیاهی کوچک، که در دل یک زمینه سوخته سر برآورده است. جنب سینا اطهر، برای من یک سوگواری نیست، یادمان عشقی است زنده و تپنده در میان خاک و سردی دیوارهای یک مکان نامشخص.

محمود مکتبی | بیانیه نمایشگاه «جنب سینا اطهر»
گالری شریف

گالری شریف | به نشانی تهران، میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ | شماره تماس: ۲۲۷۲۴۹۳۰-۰۲۱ | ساعات بازدید: جمعه‌ها: ۱۷-۲۱ | یکشنبه تا پنج شنبه: ۱۷-۲۰ | روزهای تعطیل: شنبه ›› اطلاعات بیشتر