نمایشگاه گروهی عکاسی «دم» | گالری نگاه

دم

گالری نگاه از روز جمعه، بیست‌ویکم دی ماه میزبان نمایشگاهی ست با عنوان «دَم». هنربانی این نمایشگاه را نازلی عباسی بر عهده داشته است و در آن آثاری از ۲۳ هنرمند عکاس به نمایش در می‌آید. آرمان استپانيان، بهاره بيشه، اشكان تيرداد، بابك حقى، مرضيه خرسند، پژمان دادخواه، سارا ساسانى، جلال سپهر، مريم سعيد پور، اعظم شادپور، اميد شلمانى، سيوا شهباز، آيتا شكيبافر، حسنا شهرامى پور، الناز عابدى، نازلى عباسپور، نازلى عباسى، مهرداد عمرانى، صمد قربان زاده، سروش ميلانى زاده، مهدى مقيم نژاد، على يحيايى و فريد موسوى هنرمندانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آید. نمایشگاه «دم» تا تاریخ دهم بهمن ماه در گالری نگاه ادامه خواهد داشت.

” زن ” از دیرباز تا کنون، الهام بخش هنرمندان بوده و به طرق مختلف در آثار آنان مورد بازنمایی قرار گرفته است. اندکی پس از رواج عکاسی، زن در برابر دوربین قرار گرفت و نخستین پرتره ی زنانه ثبت شد.
عکاسی به نمایش زیبایی های زنانه اکتفا نکرد بلکه دوربین عکاسی،زشتی ها، رنج ها و مصائب دنیای زنان را به تصویرکشید. در این مسیر مستنداتی از زندگی زنان به اسناد تصویری تاریخ اضافه شد که بسیاری از آنها توسط خود زنان به ثبت رسیده است.
عکاسان علاوه بر بازنمایی صریح و عینی دنیای زنان به نمایش جهانی سورئال و بیان ذهنیت خویش، پیرامون زنان پرداختند. مجموعه آثار نمایشگاه مفهومی “دم” – بانو در زبان فرانسه- روایتگر ذهنیت و دیدگاه چند عکاس معاصر، نسبت به سوژه ی ” زن ” است.
زن در نگاه بصری هر کدام خوانشی مستقل و متفاوت دارد، گاه نماد زایش و زیبایی است،گاه همچون آلیس در سرزین عجایب است،گاه کلیشه وگاه درگریز ازکلیشه های متداول ساختار شکن است و این همه تنها گوشه ایی از چالش های ذهنی عکاسان   می باشد که به این سوژه ی تکراری معنایی تازه می بخشد.

به اشتراک گذاشتن در:

When: -
Where:
Tehran Tehran Province Iran