نمایشگاه خود ویرانگری - آثار محمد حسین غلام‌زاده

خود ویرانگری

نمایشگاه انفرادی مجسمه‌های محمد حسین غلام‌زاده تحت عنوان « خود ویرانگری » از روز جمعه بیست‌وچهارم ماه مهر در زیرزمین دستان گشایش یافته است. محمد حسین غلام‌زاده متولد 1365 در تهران است و فارغ التخصیل رشته مجسمه‌سازی ست. وی پیش از این در نمایشگاه‌های گروهی در گالری آبی (1394) و سومین دو سالانه‌ی مجسمه‌های شهری تهران (1391) شرکت داشته است. غلام‌زاده در بیانیه‌ی نمایشگاه خود آورده است:

کنش‌ها و واکنش‌هایی هستند که از انسان برای بهبود شرایط زندگی‌اش سر می‌زنند و همچون شمشیری دو لبه، از یک‌سو برای پیش بردن زندگی و رسیدن به اهداف انسانی کارآمد هستند، و از سویی دیگر در اثر مرور زمان و تکرارشان اسباب تخریب و ویرانی شخصیت انسان را رقم می‌زنند… در این نمایشگاه با فضاسازی و ارتباط میان مجسمه‌ها، می‌خواهم به صورت استعاری و گاه مستقیم به این روند خود ویرانگری از سوی انسان اشاره کنم.

نریمان دهقان منتقد هنر در این‌باره می‌نویسد:

خودویرانگی در نمایش این مجموعه آثار نشان از شرایط و نیازهایی در انسان است که رو به آزادی و سعادت دارد اما در روند حرکت به سوی سعادت و نیک‌بختی نتیجه‌ای متفاوت در برابر دیدگان خود می‌بیند. هنرمند به خوبی از بال‌های مکانیکی در جهت نمایش حرکت انسان به سوی سعادت استفاده کرده است و از طرفی دیدگاهش را نیز مطرح می‌کند. به نظر می‌رسد غلام‌زاده قصد داشته نشان دهد که استفاده از تکنولوژی، لوکس بودن و در انحصار داشتنِ آن، فرآیندی عملی از حرکت به سوی تخریب و ویرانیِ وضع انسانی است. نوار قرمز رنگی که چند مجسمه را به هم مربوط کرده خود به پدیده‌ای مستقل بدل شده که مفهومی گاه متضاد و گاه همسان با معانی این مجموعه آثار به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه خود ویرانگری تا تاریخ 9 آبان در زیرزمین دستان ادامه دارد. آرت‌گالریز شما را به دیدن ویدئوی کوتاه تهیه شده از نمایشگاه خود ویرانگری دعوت می‌نماید:

2015-10-16 ,  2015-10-31, Dastan’s Basement, No.6, Beedar St, Fereshteh St, Tehran.

گالری دستان+۲

زیرزمین دستان | به نشانیِ تهران، خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک 6 | شماره تماس: 22023114 | ساعات بازدید: 16 الی 20 | * زیرزمین دستان روزهای شنبه تعطیل است. ›› اطلاعات بیشتر